Indiana HS football Sectional results and schedules

Indiana High School Playoff Sectionals

CLASS 5A
Sectional 1
Crown Point 23 Valparaiso 15
Lake Central 16 Portage 0
Merrillville 28 Munster 21
Chesterton 37 Michigan City 7

Semis:
Crown Point [7-3] at Lake Central [8-2]
Chesterton [9-1] at Merrillville [8-2]

Sectional 2
Elkhart Central 17 Elkhart Memorial 13
South Bend Adams 39 Goshen 7
Carroll (Fort Wayne) 49 LaPorte 7
Penn 42 Warsaw 21

Semis:
Elkhart Central [6-4] at South Bend Adams [6-4]
Carroll (Fort Wayne) [8-2] at Penn [9-1]

Class 4A
Sectional 10
Hobart 38 Kankakee Valley 0
Mishawaka 27 Lowell 0
New Prairie 21 South Bend Clay 6
South Bend Washington 28 South Bend Riley 18

Semis:
Mishawaka [7-3] at Hobart [8-2]
New Prairie [9-1] at South Bend Washington [2-8]

Sectional 11
NorthWood 17 Plymouth 13
Wawasee 27 DeKalb 14
Northridge 18 Angola 13
Concord 38 East Noble 35

Semis:
NorthWood [5-5] at Wawasee [6-4]
Northridge [2-8] at Concord [8-2]

CLASS 3A
Sectional 17
South Bend St. Joseph 42 Knox 8
Hammond Gavit at Calumet
John Glenn 35 Culver Academy 14
Mishawaka Marian 42 Gary Wallace 8

Semis:
South Bend St. Joseph [6-4] at Calumet [1-9]
John Glenn [5-5] at Mishawaka Marian [7-3]

Sectional 18
Whitko 21 Garrett 16
Jimtown 42 Fort Wayne Concordia 20
Tippecanoe Valley 44 West Noble 0
Heritage 42 Lakeland 16

Semis:
Whitko [4-6] at Jimtown [10-0]
Heritage [8-2] at Tippecanoe Valley [8-2]

Class 2A
Sectional 26
Lewis Cass 34 Bremen 28 2 overtimes
Fairfield 28 Prairie Heights 13
Rochester 43 Wabash 0
North Judson 26 Manchester 6

Semis:
Lewis Cass [9-1] at Fairfield [7-3]
North Judson [4-6] at Rochester [7-3]

CLASS 1A
Sectional 33
Hammond Noll 35 South Newton 6
Winamac 40 Tri-County 15
West Central 26 Culver 7
Whiting 33 South Central (Union Mills) 12

Semis:
Hammond Noll [5-5] at Winamac [7-3]
West Central [9-1] at Whiting [10-0]

Sectional 35
Southwood 20 Fremont 12
Adams Central 38 Triton 14
Northfield 60 Central Noble 0
North Miami 52 LaVille 0

Michigan High School Football Scores

Buchanan 51, Parma Western 14
River Valley 0, Brandywine 49
Cassopolis 46, White Pigeon 0
Otsego 0, Dowagiac 43
Paw Paw 46, Edwardsburg 36
Coloma 13, Comstock 12
Plainwell 0, Berrien Springs 14
Bridgman 34, Whyoming Tri-County 18
Niles 13, Portage Central 42
Benton Harbor 18, Lakeshore 59
Kalamazoo Central 16, St. Joseph 24
Eau Claire vs. LaLumiere SAT
Lake Michigan Catholic 41, New Buffalo 6
Decatur 28, Marcellus 7
Sturgis 42, Coldwater 22
Lawton 33, Watervliet 26


Comments are posted from viewers like you and do not always reflect the views of this station.
powered by Disqus
WNDU - Channel 16 54516 State Road 933 South Bend, IN 46637 Front Desk: 574-284-3000 Newsroom: 574-284-3016 Email: newscenter16@wndu.com
Gray Television, Inc. - Copyright © 2002-2014 - Designed by Gray Digital Media - Powered by Clickability 175039981 - wndu.com/a?a=175039981